0
Ingyenes lakberendezési tanácsadás
3D látványtervezés

Hogyan lehet kisebb a háza ökológiai lábnyoma?

Napjainkban már lépten-nyomon az ökológiai lábnyomunkról és a fenntartható fejlődésről olvashatunk, hiszen szakmai cikkek tömkelege jelent már meg a témával kapcsolatban. Sokat hallunk hírességekről is, akik közismert élharcosai a környezetvédelemnek.  

Cameron Diaz

Az amerikai színésznő 2009-ben dokumentumfilmet forgatott  "Cameron Diaz megmenti a világot" címmel. Utána pedig írt egy könyvet is a környezetvédelemről, melyben gyakorlati tanácsokat ad az utazástól a szépségápolásig. 

Leonardo DiCaprio

A népszerű színész jelenleg a legaktívabb környezetvédő híresség, akit már fiatal korában is foglalkoztatott a környezetvédelem. Dokumentumfilmjeiben és nyilatkozataiban a tudatos életmódra, valamint a globális felmelegedés súlyos problémájára hívja fel a figyelmet, megtámogatva mindezt egy saját alapítvánnyal. 

Bryan Adams

A 63 éves énekes szintén szívén viseli bolygónk sorsát. Rendszeresen szed szemetet az óceán partján, 2019-ben pedig részt vett egy faültetési akcióban is. Vegán életmódot folytat, melynek követésére mindenkit lelkesen buzdít. 

És Önnek mit jelent a lakókörnyezete fenntarthatósága?

Ön hogyan tud kevesebb energia felhasználásával élhetőbb lakókörnyezetet kialakítani maga körül? Miért lesz jobb ez Önnek és a gyerekeinek is? 

Most néhány konkrét példán keresztül bemutatjuk, hogy mit tehetünk közösen a környezetünkért. 

1. Ne terheljük túl a környezetünket!

Egy termék annál kevésbé terheli a környezetet, minél kevesebb energia szükséges az előállítása, a szállítása és a felhasználása során.  Az is fontos szempont, hogy ezek valamelyike jár-e károsanyag-kibocsátással, illetve vegyi anyagok felhasználásával.  Nem elhanyagolható az sem, hogy mekkora energiafelhasználással lehet majd elbontani és hulladékként elhelyezni, esetleg újrahasznosítani az alapanyagokat. 

2. Vásároljunk fenntartható és környezetbarát építőanyagokat!

Ebből a megközelítésből nézve egy természetes kőből készült homlokzat többé már nem csak a minőségi építészetet képviseli. Fontos kiemelni, hogy a teljes életciklusa során (gyártás- használat-elbontás) lényegesen kevesebb primer energiát igényel, mint az üvegből, szálcementből, kerámiából vagy éppen fémből készült homlokzatok.


3. Legyenek elveink - de csak energiahatékonyak!

A kőbányában lévő nyers tömbök kitermeléséhez, és az üzemben való méretre vágásukhoz, illetve felületi megmunkálásukhoz csak kis mennyiségű energia szükséges. Németországi beszállító partnereink mind a tervezés, mind az alkalmazott folyamatok, ill. technológiák tekintetében környezetbarát és energiahatékony elvek szerint járnak el, hogy tartós értékű és fenntartható termékek készüljenek.  Környezetvédelmi politikájuk másik fő célja, hogy példaképek legyenek az iparágon belül és követőkre találjanak. 

Partnereikként mi is a tartós értékű és fenntartható termékek értékesítését, valamint gyártását céloztuk meg. Büszkék vagyunk rá, hogy az általunk forgalmazott kőburkolatok kitermelése és feldolgozása során a mesterségesen előállított burkolatokhoz képest a nagyon alacsony energiafelhasználás csak kis ökológiai lábnyomot eredményez. Kizárólag I. osztályú termékeket forgalmazunk. Ügyfeleinket támogatjuk és bátorítjuk, hogy termékeinket fenntartható módon építsék be. 



4. Felejtsük el a pazarlást!

Mint minden gyártási folyamatban, nálunk is keletkeznek a méretre vágásokból adódóan leeső darabok, melyeket tovább tudunk hasznosítani dekorációs termékek formájában. Így minimálisra tudjuk csökkenteni a hulladék mennyiségét. 





A kőburkolatok kiegészítéseként pár éve el kezdtünk foglalkozni fából készült falburkolatokkal is. Ezek nagy része újrahasznosított fából készül úgy, hogy régi indonéz halászhajók épen maradt részeit alakítják át falpanelekké. 


5. Kevesebb gépi munkát!

Másik nagyon kedvelt termékünk a kókuszdió héjából készült, 100%-ban természetes kókuszmozaik. Az egymáshoz ragasztott kis mozaikdarabkákat kézzel készítik, gépeket nem használnak hozzá. Falburkolatként dekorációs célra, egy-egy falszakasz kiemelésére, vagy térelválasztó burkolataként ajánljuk.


Talán meglepő, de a kőburkolatok között is található olyan, amit az 1600-as évek óta a mai napig kézzel fejtenek. Ennek az az oka, hogy a nagyon vékony (pár mm vastag) rétegek a gépi kitermeléstől eltörnének. Ezért a Solnhofeni mészkő csak az üzemben, a méretre vágás alkalmával találkozik gépekkel.

6. Értékeljük a tökéletlenség szépségét!

A Wabi-Sabi egy keleti irányzat, melynek hagyománya Kínából származik, és gyökerei a zen buddhizmusra vezethetők vissza. A valódi anyagok (wabi) használatára helyezi a hangsúlyt, miközben előnyként értelmezi a wabi-tárgy tökéletlenségét (sabi). Arra biztat, hogy lássuk meg a szépséget a tökéletlenségben.


Legyen szép és környezetbarát otthona. Válasszon családjának természetes burkolatot!
Kérdése van a termékeinkről?
Hívja szakértő munkatársunkat a 06-23-500-770-es vagy a 06-20-589-5912-es telefonszámon!

  
Megosztás
Blogunkból...

Még több blog bejegyzésBlogbejegyzéseink között különböző témakörökben találtok ötleteket és inspirációkat otthonotok harmonikusabbá tételéhez. Kőburkolatokkal kapcsolatos szakcikkek mellett lakberendezési témákról is olvashattok hétről-hétre. Ha konkrét témakör iránt érdeklődtök, kattintsatok az oldal jobb oldalán lévő címkékre, vagy írjátok be a keresőbe a kulcsszót, és rögtön megjelenik a hozzá tartozó cikk.
Iratkozzatok fel blogértesítőnkre, így elsőként értesültök legújabb bejegyzéseinkről!
Ha kérdésetek van, az info@termeszeteskovekhaza.hu oldalra tudtok nekünk írni.

Kérdése van? Írjon nekünk!
Lépjen kapcsolatba velünk, segítünk!

Kapcsolatfelvétel