0

Blog bejegyzésekTéged is vár a megújult Mőcsényi Mihály botanikus kert

Újra látogatható a Kis Botanikus Kert a Városligetben, mely a Liget Budapest Projektnek köszönhetően egy látványos, modern, de mégis békés parkrészként vonultatja fel a legkülönlegesebb növényeket.

Eredetileg 1967-ben adták át a FŐKERT 100 éves jubileuma alkalmából, ám az évek során az állapota folyamatosan romlott, növényállománya egyre kisebb lett, az infrastruktúrája pedig elavult. Az újranyitással nem csak a külseje, hanem a neve is megváltozott: Mőcsényi Mihályról, a Kossuth- és Széchenyi-díjas magyar kertészmérnökről, a tájrendezés magyarországi oktatásának megalapozójáról nevezték el.

A burjánzó növények mellett kiemelt figyelmet érdemel a kneipp ösvény, a lugas, a patakrendszer, valamint a medencetér. Nagy örömmel vettünk részt a projektben a Jura mészkőlapok beszállítójaként, melyek a medencetér, a sétányok, a tipegők, a patakot körülölelő szegély és a két oldalon lévő kapuk burkolatát alkotják.

A csúszásbiztos felületek elérése érdekében nem csiszolt mészkőlapokat, hanem azok korongvágott változatát használtuk a park egész területén. A bejáratoknál lévő kapuk pedig rusztikus, sprengelt felületű mészkőburkolatot kaptak. A biztonságos közlekedés mellett a park tematikájához is jól illik ez a két különböző felületű mészkő burkolat, mert mindkét változat semlegesen simul a környezetébe, előtérbe helyezve a park dús növényvilágát. Még a padok is Jura mészkőből készültek. Egyszerű, ámde barátságos formavilágukkal méltó kiegészítői a kertet alkotó színes, hangulatos elemeknek.

Ha nem csak a park szépségében gyönyörködnétek, üljetek be a Piknik kertbe egy különleges limonádéra, egy házi szörpre, vagy pár finom falatra. Sőt, még piknikkosarat is tudtok ott bérelni, ha a jó időben piknikezni támad kedvetek.

Érdekesség:

A megújult Mőcsényi Mihály botanikus kert nem csak közösségi térként funkcionál. A környékbeli iskolák itt tarthatják a biológia és a környezetismeret óráikat. A gyerekeknek hatalmas segítség, hogy nem csak könyvekből tanulhatnak, hanem kint a természetben is megismerhetik a különböző növényfajtákat. A parkba 335 különböző fajtájú növényt telepítettek, melyek megismerését leírásokkal és grafikákkal ellátott ismeretterjesztő táblák segítik.

Szöveg: Szalárdi Zsófia | Fotó: Oravecz István


Vissza »

  
Megosztás
Kérdése van? Írjon nekünk!
Lépjen kapcsolatba velünk, segítünk!

Kapcsolatfelvétel